Redakcje Strefy.fm i Tygodnia Trybunalskiego po raz kolejny organizują plebiscyt na Sportowca Roku. Miło nam poinformować, że w gronie nominowanych sportowców znaleźli się uczniowie naszej szkoły Mateusz Danielak i Jakub Deląg!

Mateusz Danielak jest badmintonistą KKS Ruch Piotrków Trybunalski i od dwóch lat członkiem Kadry Narodowej Juniorów w tej olimpijskiej dyscyplinie. Miejsce w niej zapewniły mu już zdobyte w 2014 roku dwa medale Mistrzostw Polski U17 w Sobótce. W tym też roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w tureckiej Ankarze. W 2015 roku Mateusz zdobył brązowy medal w grze pojedynczej podczas Mistrzostw Polski U19 w Białymstoku, nie znalazł też pogromców w trzech turniejach Grand Prix Polski rozegranych w tym roku w Olsztynie, Głubczycach i Warszawie zdobywając w nich złote medale. W tym roku również reprezentował nasz kraj w wielu turniejach międzynarodowych zostając między innymi brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Litwy w grze mieszanej oraz ćwierćfinalistą Międzynarodowych Mistrzostw Estonii w grze pojedynczej. Dzięki swoim osiągnięciom Mateusz znalazł się w Li – Ning Team Polska – grupie sportowców grających w sprzęcie jednej z największych firm badmintonowych na świecie. Na początku grudnia za swoje osiągnięcia sportowe otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztofa Chojniaka. Oprócz sportu jego pasją jest muzyka rockowa, a ulubionym zespołem… łódzka Coma.

(fot. www.klubendorfina.pl)

Jakub Deląg, jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz aktywnym zawodnikiem Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina. W Lubinie Jakub zdobył I miejsce w marszu na dystansie 5 km broniąc tym samym tytuł Mistrza Polski w Nordic Walking ze Złotoryi!

Aby oddać głos na Mateusza Danielaka należy wysłać SMS na numer 72601 o treści SPORTOWIEC.8 zaś na Jakuba Deląga SMS na numer 72601 o treści SPORTOWIEC.9 (koszt 2,46 zł z VAT). Można też głosować na specjalnych kuponach publikowanych w Tygodniu Trybunalskim. Wyniki plebiscytu poznamy 5 lutego podczas Gali Mistrzów Sportu w Hotelu Agat.

Wyniki głosowania internetowego można śledzić na bieżąco w tym miejscu: http://www.epiotrkow.pl/strona/60

DD

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ