6 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Szachy to piękna, aczkolwiek często niedoceniana dyscyplina sportowa. Pocieszającym jest więc, że wśród uczniów naszego liceum znalazły się osoby zafascynowane tymże sportem. Gdy zegar wybił godzinę 10 na sali, w której odbywały się zawody, nastała głęboka cisza, a wokół słychać było jedynie oddechy skupionych dobieraniem odpowiedniej strategii graczy oraz szelest figur broniących własną piersią króla...

Zacięte pojedynki trwały do godziny 12 i przysporzyły niezapomnianych emocji nie tylko samym graczom, ale również i ich opiekunom. Drużyna Chrobrzaków potyczkowała się nieugięcie do samego końca i tym wywalczyła sobie miejsce na 2 stopniu podium. W klasyfikacji indywidualnej  bezapelacyjnie zwyciężył Łukasz Włodarczyk, natomiast na równie wysokim, zasłużonym 4 miejscu uplasował się Paweł Śmigielski. Wspaniałe partie rozgrywał też Szymon Gnitecki. Co istotne, całej naszej drużynie niezmiennie przyświecała zasada fair play. Ale przede wszystkim ogromne podziękowania należą się Pani Profesor Agnieszce Karwulewicz, która przez cały czas zawodów czuwała nad ekipą, wspierając ją ciepłym słowem między kolejnymi partiami rozgrywek.

Justyna Tomecka

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ