Na stronie WWW tegorocznej OLM (www.math.uni.wroc.pl/fmw/dla-uczni%C3%B3w-lingwistyka-matematyczna-olimpiada-lingwistyczna/20192020/xviii-olimpiada-lingwistyki) jest już w zakładce "półfinaliści" lista uczniów zakwalifikowanych do zawodów II etapu Olimpiady, które odbędą się 29 lutego 2020 w Łodzi, w godzinach 10.30-14.00. Miło mi zakomunikować , że do drugiego etapu  zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły .

Są to : Kamil Chrząszczyk, Krzysztof Korzeniewski , Michał Kwiatkowski, Paulina Skalik oraz Kacper Świerk.

Na  stronach internetowych OLM będą wkrótce umieszczone informacje dotyczące organizacji II etapu, osobne pisma zostaną też przysłane do szkoły, do wiadomości dyrekcji oraz szkolnych koordynatorów olimpiady. Będę na bieżąco umieszczać wszelkie szczegóły na stronie szkoły.
Tymczasem organizatorzy pragną  zwrócić uwagę uczniów na Olimpiadę Lingwistyczną Online (www.onling.org), do której odsyłają też ze swoich stron internetowych. Jest to ubiegłoroczny pomysł ukraińskich członków komitetu Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej, organizacyjnie zupełnie od polskiej olimpiady niezależny, ale stanowiący ciekawą możliwość treningu, zwłaszcza że część zadań jest interaktywna. W tym roku dostępna jest również polska wersja zadań (chociaż sama strona i zasady są tylko po angielsku), tym bardziej zachęcamy  wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału. Od dnia 17 stycznia do poniedziałku 20 stycznia do godz. 23.00 naszego czasu  trwa runda próbna, natomiast niezależna od niej właściwa runda konkursowa odbędzie się w dniach 24-27 stycznia. W podanych terminach zawodnik ma na rozwiązywanie zadań łącznie 3 h w rundzie próbnej i 4,5 h w rundzie konkursowej. Zachęcam do trenowania!

 

Anna Lauks

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ