Szanowni Państwo,


w sierpniu 2024 odbędzie się w Burgas (Bułgaria) pierwsza Międzynarodowa Olimpiada Sztucznej Inteligencji dla uczniów szkół średnich (https://ioai-official.org/). W imieniu naszych Uczelni - aktywnych naukowo w obszarze sztucznej inteligencji, a w szczególności uczenia maszynowego - postanowiliśmy odpowiedzieć na zaproszenie organizatorów i wystawić reprezentację Polski.


Drużyna zostanie wybrana spośród laureatów krajowej Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch etapach.

Od 22 kwietnia zarejestrowani uczniowie otrzymają dostęp do zadań. Następnie 20-30 najlepiej ocenionych uczestników weźmie udział w obozie naukowym, gdzie wyłoniona zostanie 4-osobowa reprezentacja. Obóz odbędzie się w dniach 15-21 czerwca w Krzyżowej (woj. dolnośląskie).


Udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Sztucznej Inteligencji będzie wymagał od uczestników solidnego przygotowania programistycznego i matematycznego. Dlatego też od 22 kwietnia będziemy udostępniać materiały szkoleniowe dla zainteresowanych osób. 


Prosimy Państwa o przekazanie tej informacji swoim uczniom - sądzimy, że wśród nich mogą znaleźć się potencjalni reprezentanci Polski. Terminarz, zasady oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://oai.cs.uni.wroc.pl/.Z poważaniem,


Marek Adamczyk (Uniwersytet Wrocławski)

Dariusz Buraczewski (Uniwersytet Wrocławski)

Marek Cygan (Uniwersytet Warszawski), 

Tomasz Górecki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), 

Joanna Świebocka-Więk (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ