W ciągu ostatnich trzech lat I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zaczyna podbijać świat przemówień.

Uczniowie i absolwenci Chrobrego, podobnie jak wielcy politycy, dowódcy czy biznesmeni, wiedzą jak ważną rolę w życiu odgrywa retoryka i sztuka argumentacji, zwłaszcza w przemówieniach. Przekłada się to na ich sukcesy. Zwłaszcza w konkursach retorycznych organizowanych przez Akademię Retoryki.

Podbój ten rozpoczęli nasi absolwenci: Marika Sońta wraz z Jakubem Podgajnikiem, przechodząc w grudniu 2019 r. do finału Akademickiego Konkursu Retorycznego, odbywającego się w Pałacu Prezydenckim. Marika zajęła wtedy 2 miejsce. Jakub natomiast zdobył zaszczytny tytuł finalisty, będąc o włos od podium.

Dobrą passę kontynuowała Julia Dramińska, tegoroczna absolwentka. Będąc jeszcze w liceum, w lutym 2020r. zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym, niestety nie dostając się do finałowej dziesiątki szczęśliwców. Jednak nie poddała się i jeszcze tego samego roku znalazła się w finale Akademickiego Konkursu Retorycznego, podobnie jak Jakub – ocierając się o podium i uzyskując tytuł finalistki.

Retoryczną tradycję podtrzymuje uczennica klasy 2cp – Julia Midera. Julia dostała się do finału konkursu Najlepszy Młody Mówca. Mową nt. “Szczęścia w najczystszej postaci” zjednała jury, które wybrało ją do grona 10 finalistów. A wybór z pewnością nie był łatwy, ponieważ w tym roku nadesłano aż 240 zgłoszeń z całej Polski! Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać za Julię kciuki, pod koniec kwietnia w czasie wielkiego finału!!!

Nasi uczniowie nie tylko utwierdzają w przekonaniu, że są zdolni i ambitni, ale także sprawiają, że Chrobry jest jedną z najlepszych szkół mówców w kraju.

Obecnie w Polsce z Chrobrym może się równać jedynie elitarne II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, które zbliża się liczbą sukcesów do naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ