Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie.
IPN o konspiracyjnych organizacjach młodzieżowych
w I Liceum Ogólnokształcącym

W holu I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie można od dziś oglądać wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/1945–1956".

Ekspozycja przedstawia bohaterów młodzieżowych organizacji konspiracyjnych, które w ostatnich latach wojny i tuż po niej zakładali w całej Polsce uczniowie, studenci, młodzi robotnicy oraz chłopi. Jak podaje IPN, w latach, które obejmuje wystawa, w kraju działały przynajmniej 972 podziemne związki młodzieżowe, skupiające ok. 11 tys. członków.

Wystawę będzie można oglądać przez tydzień, a Henryk Michalski, dyrektor I liceum, już zaprasza młodzież z innych piotrkowskich szkół.

Ekspozycja, jak dodaje, nieprzypadkowo jest prezentowana w murach I LO. Jednym z bohaterów wystawy jest absolwent Chrobrego - Sławomir Karliński, jeden z założycieli Tajnej Organizacji Związku Harcerstwa Polskiego "Małej Dywersji".

Więcej informacji: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-w-piotrkowie-otwarcie,5016560,artgal,t,id,tm.html,5016560,artgal,t,id,tm.html

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ