17 października 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbyła się Wojewódzka Międzyszkolna Konferencja na temat „Wyzwolenie regionu łódzkiego spod okupacji austriackiej i niemieckiej w listopadzie 1918 roku. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

W konferencji brali udział nauczyciele i uczniowie ze szkół z regionu łódzkiego, którzy w swoich wystąpieniach przybliżali okoliczności wyzwalania miast spod okupacji u progu niepodległości. Piotrków Trybunalski reprezentowała delegacja z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego na czele z nauczycielem historii panem Piotrem Grelowskim oraz uczniowie klasy 3f Adam Fijałkowski i Bartosz Jadwiszczak.

Pan Grelowski wygłosił wykład pt.: „Przejęcie władzy przez Polaków w Piotrkowie Trybunalskim na początku listopada 1918 roku. Od legionistów polskich do rozbrajania Austriaków”. Zaprezentował również fragment filmu o I liceum dotyczący nadania szkole imienia Króla Bolesława Chrobrego. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali w prezencie najnowszą książkę organizatora spotkania, Tadeusza Zbigniewa Bogaleckiego pt.: „Wyzwolenie regionu łódzkiego spod okupacji austriackiej i niemieckiej w listopadzie 1918 roku.”

AF, BJ

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ