OPIS PROJEKTU:

Celem projektu EKOSKRZATY była edukacja przedszkolaków, gdyż ucząc dzieci od najmłodszych lat jesteśmy w stanie przekazać im, jak ważny jest szacunek i dbanie o Ziemię.

Podczas etapu „REALIZACJA PROJEKTU” przeprowadziliśmy zajęcia o tematyce ekologicznej dla dzieci z 5 przedszkoli. Edukowaliśmy przedszkolaki poprzez śpiew i zabawę. Każde zajęcia rozpoczynaliśmy od zaśpiewania naszej autorskiej piosenki "Eko Skrzaty". Następnie poprzez zabawę dzieci miały możliwość przypomnieć sobie wszystkie wiadomości na temat recyklingu. Jak segregować śmieci? Ile się one rozkładają? Na te pytania przedszkolaki już z pewnością znają odpowiedź po naszych zajęciach. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od nas kolorowanki z naszym autorskim logo Eko Skrzata i krótką informacją dla rodziców.

Mimo, że brakowało nam w niektórych momentach czasu i chęci udało nam się doprowadzić projekt do końca i nawet zdobyć BRĄZOWEGO WILKA co przyniosło nam ogrom satysfakcji.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNIOSŁO NAM WZIĘCIE UDZIAŁU W PROJEKCIE?

Jednogłośnie możemy stwierdzić, że wiele nas to przedsięwzięcie nauczyło. Przygotowanie podań do przedszkoli, kolorowanek, własnej piosenki i planu zajęć, a także wypromowanie projektu w social mediach, to tylko niektóre z rzeczy, które większość z nas miała możliwość zrobić pierwszy raz w życiu. Z pewnością wszyscy nabraliśmy doświadczenia w planowaniu, organizowaniu oraz zarządzaniu projektami. Wypracowaliśmy umiejętność pracowania w zespole i komunikacji.
Dzięki wzięciu udziału w Olimpiadzie ZWOLNIENI Z TEORII każdy z nas zdobył certyfikat PROJECT MANAGEMENT PRINCIPLES, który wzbogaci nasze CV, a także pomoże nam dostać się na studia w Polsce i za granicą.

Pozdrawiamy zespół Ekoskrzatów w składzie
Agata Wieprzkowicz, Oskar Cieślik, Amelia Łuczak

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ