13 października 2017 roku w szkolnej Auli odbył się koncert przygotowany przez utalentowany chór naszego liceum pod przewodnictwem energicznej dyrygent Julii Heinzel (IIF). Projektowi przewodniczyła profesor Anna Magiera. Występ poprzedziły godziny owocnych prób, na szczęście stres nie wpłynął znacznie na wykonanie piosenek anglojęzycznych. Mogliśmy usłyszeć aranżacje hitów znanych z radia dostosowanych do poszczególnych głosów damskich i męskich oraz anielskich talentów solistów.

Wydarzenie rozpoczęło się utworem „The Hanging Tree” pochodzącym z popularnego filmu „Igrzyska Śmierci” zaśpiewanym przez naszą przewodniczącą Julię Kafar (IIF) z asystą chóru, który następnie tworzył linię melodyczną dla piosenki „Shape of you” w wykonaniu Daniela Wochynia (IIF). Klimatyczną propozycją „Little talks” zabłysła również dziewczyna z ukulele, czyli uczennica klasy IID Justyna Tomecka. Silne głosy Julii Kafar, Daniela Wochynia i Klaudii Leszto (IIE) połączyły się w piosence „Sweet dreams”, którą można uznać za klasyk w dziedzinie muzyki. Nie zabrakło również nauczycielskiego akcentu na koncercie, znany niektórym z lekcji języka angielskiego profesor Artur Łągwa ponownie ukazał swe utalentowane oblicze w utworze „Ain’t no sunshine” wykonanym razem z Klaudią. Na scenie zaprezentował się duet, bez którego koncert odbyć się nie mógł. Julka i Daniel zjednoczyli siły w nastrojowej „Havanie”. Wydarzenie zakończyło się taneczną i pełną energii aranżacją piosenki „Forget you”, w której do wspomnianych wyżej solistów dołączył Michał Kauc (IIF).

Dzięki takim projektom obcowanie z kulturą w naszej szkole staje się możliwe, ale również co roku odkrywane są nowe talenty wokalne, które swoimi głosami wpisują się w historię naszej szkolnej sceny.

Natalia Balcerzyk kl.IIF

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ