Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez klasę IIF z okazji Święta Niepodległości. Akademia odbyła się w piątek w szkolnej auli.

 

11 listopada to jedna z najważniejszych dat obchodzonych w naszym kraju. Właśnie tego dnia, 96 lat temu odzyskaliśmy niepodległość, uwalniając się spod okupacji zaborców - Rosji, Austrii i Prus. Polacy mogli rozpocząć nowe życie we własnym kraju; życie, które wcześniej pełne było strachu i niepokoju o własny los.

Z tej okazji w miniony piątek, 7 listopada 2014r., klasa II F pod okiem swojego wychowawcy, pana Roberta Cieślaka przygotowała uroczystość ilustrującą drogę Polski do odzyskania wolności.

W programie akademii nie zabrakło wierszy znanych polskich poetów, a także pieśni, które idealnie odzwierciedliły nastrój obchodów tego święta.

Oprócz tego zaprezentowane zostały fragmenty filmów Nad Niemnem oraz Przedwiośnie, przedstawiające walki narodowowyzwoleńcze. Znane pieśni Pierwsza Brygada a także Szara Piechota odśpiewane przez chór II F na długo pozostaną w naszej pamięci, przypominając o wydarzeniach, dzięki którym możemy cieszyć się z tego, że jesteśmy teraz samodzielnym i wolnym krajem.

 

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ