Z okazji objęcia patronatem przez Uniwersytet Łódzki, szkolnego koła fizycznego CKM, już jutro (7.06.2013r.) uczniowie naszej szkoły będą mieli przyjemność uczestniczyć w dwugodzinnych warsztatach fizycznych, podczas których poznają fizykę zjawisk elektrochemicznych oraz skonstruują baterię z warzyw i owoców. ,,Lekcję na baterię” poprowadzi dr hab. prof. Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusz Wibig, a w prowadzeniu warsztatów fizycznych pomagać mu będą asystenci i studenci.

O tym co nowego w CERNI-e  będziemy mieli szansę dowiedzieć się od prof. Tadeusza Wibiga podczas wykładu zatytułowanego ,, O strukturze materii, CERN-ie i Higgsie”.
Na zakończenie cyklu zajęć odbędą się warsztaty fizyczne z kołem fizycznym CKM prowadzonym dla gimnazjalistów w naszym liceum oraz z zaproszonymi gimnazjalistami z innych szkół m.in. z Gimnazjum w Sulejowie oraz z Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

Wszystkim miłośnikom fizyki, jak też ciągle poszukującym pasji, miłych wrażeń podczas ,,chrobrzańskiego” Dnia Fizyki życzy…

Agnieszka Maszczyk

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ