22 maja 2015 r. w Sejmie odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. To już czwarta tego typu impreza adresowana do dzieci i młodzieży. W poprzednich konkursach „Śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” (2012 r.), „Gdzie są moje korzenie” (2013 r.) oraz „Moja Polska w 2050 roku” (2014 r .) wzięło udział kilka tysięcy uczniów.

Konkurs „Szkoła marzeń” adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych oraz placówek opiekuńczych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Jury postanowiło nie wskazywać zwycięzców i przyznać równorzędne nagrody laureatom etapu ogólnopolskiego, a także ponad 20 wyróżnień.

Jedną z osób wyróżnionych została uczennica klasy 1f  Marika Sońta, która napisała swoją pracę pod kierunkiem pana profesora Piotra Grelowskiego. Oprócz nagród rzeczowych laureaci konkursu mogli, pod kierunkiem parlamentarzystów,  zwiedzić budynek Sejmu R.P. oraz uczestniczyli w spotkaniu z ambasadorami Iranu, Łotwy i Słowenii, którzy mówili o systemach szkolnictwa w swoich krajach.

Serdecznie gratulujemy!!!

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ