listopada 2011 roku uczniowie „Chrobrego” zmagali się z kolejnymi etapami „Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka”, organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. O szczegółach dotyczących tej imprezy można przeczytać na stronie http://www.sigma.mini.pw.edu.pl/konkurs/konkurs.cgi.

Formuła tego konkursu przewiduje 3 etapy eliminacyjne: w pierwszym etapie należy rozwiązać 20 zadań testowych w dwóch seriach, w następnym – 30 zadań testowych podzielonych na trzy serie, a w ostatnim trzeba rozwiązać 10 zadań otwartych i zredagowane przez siebie rozwiązania przesłać do organizatorów.
Na podstawie wyników w eliminacjach wyłoniono 140 finalistów z całej Polski. Wśród nich tradycyjnie jedną z najliczniejszych reprezentacji tworzyli uczniowie „Chrobrego” - 13 osób z naszej szkoły uzyskało awans do finału.

Zawody finałowe konkursu PW odbyły się 14 kwietnia 2012 w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki 1. Dostępne są zadania finałowe XIII edycji konkursu: http://www.sigma.mini.pw.edu.pl/html/zad/_19/final/Final_XIII_Edycji_Konkursu.pdf

W tym roku nie udało się wprawdzie naszym uczniom powtórzyć znakomitych wyników z lat poprzednich (dwa lata temu zwycięzcą XI edycji został Piotr Jaszkowski, a w ubiegłym roku Grzegorz Szpak zajął II miejsce), ale po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki:

Kamil Motyka (IIb) zajął XII miejsce i uzyskał wyróżnienie,
Michał Figlus (Ib) zajął XIII miejsce i uzyskał wyróżnienie,
Helena Dziubecka (IIb) zajęła XXII miejsce i uzyskała wyróżnienie.
Każdy z nich otrzymał za swoje osiągnięcie nagrodę książkową.
Ponadto wśród 40 najlepszych uczestników znalazł się Bartosz Łągwa (IIIb).

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ