W poniedziałek, 2 grudnia, mieliśmy przyjemność gościć naszych zagranicznych przyjaciół z Izraela. Był to ich trzeci już przyjazd do naszej szkoły, niemniej jednak emocje towarzyszące wydarzeniu były równie wielkie co w poprzednich latach. Na spotkanie składały się specjalnie zorganizowany występ naszego świetnego chóru oraz warsztaty prowadzone przez anglistów, podczas których uczniowie mieli możliwość znaleźć wspólny język oraz poznać swoje zwyczaje i kulturę. Na dziedzińcu nasze uczennice wygłosiły mowę upamiętniającą powstanie piotrkowskiego getta 80 lat temu oraz wiersz upamiętniający ofiary tego okrutnego miejsca. Następnie uczestnicy udali się do pobliskiej hali sportowej, gdzie wzięli udział w meczu koszykówki, który pozwolił im dać upust emocjom. Nie była to tylko niezwykła okazja dla młodzieży, by doszlifować język angielski, ale również by nawiązać nowe znajomości. Wierzę, iż to niesamowite doświadczenie i wszyscy czekamy już z niecierpliwością na kolejne spotkanie w najbliższej przyszłości.

Poniżej natomiast zamieszczam wiadomość od mojej koleżanki z Ness Ziona, która wspólnie ze mną koordynuje spotkania młodzieży, z której wynika iż Wasi nowi koledzy będą mile wspominać pobyt w naszej szkole.

"Dearest Ewelina,

Thank you ever so much for the great visit.

It was a great experience both for us, the teachers, and the students to meet you.

The students came back with many stories about the meeting, they shared and switched phone numbers and learned much

about your habits, hobbies and areas of interests.

I am sure this visit was just the beginning to a new mutual relationship.

All the best

Yifat. "

Ewelina Szamburska

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ