Projekt edukacyjny „Kocham czytać”

Proponujemy Wam wspólne działanie w ramach projektu „Kocham czytać”, na który składa się szereg wydarzeń czytelniczych w naszej szkole popularyzujących czytelnictwo.

Nasze działania prowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Kocham czytać” pozwolą na uczestniczenie w kulturze, zainspirują, mamy nadzieję, do działania na jej rzecz.
Zaczynamy już w listopadzie. Pierwszym przedsięwzięciem była wizyta w Mediatece 26 listopada i lekcja o starodrukach. Ciekawym doświadczeniem było obejrzenie książek z XVII wieku – tych oprawionych w skórę, napisanych po łacinie, z pieknymi inicjałami.

Kolejnym naszym pomysłem jest akcja „kocham czytać – polecam”. Będziemy rozdawać wśród uczniów ulotki (w grudniu), na których przedstawione zostaną propozycje książek, które warto przeczytać. Chodzi nam o to, byście poznali interesujące teksty. Chcemy stworzyć modę na czytanie. Liczymy, że zgłosicie się do nas ze swoimi propozycjami. Czekamy.

W styczniu i lutym zaproponujemy Wam wspólną zabawę – spotkanie z lekturą, którą warto poznać. Przeczytamy na spotkaniach z Wami (spotkanie – dyskusja) fragmenty ciekawych książek. Będziecie mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi.

W marcu przyniesiemy z domu książki, które lubimy i zorganizujemy konkurs z nagrodami dla wszystkich, którzy przyłączą się do nas. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Życzymy radości z czytania.

Uczniowie klasy 1cg i nauczyciel języka polskiego Iwona Drobczuk

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ