Stało się! W piątek, 28 września wszyscy uczniowie klas pierwszych oficjalnie dołączyli do grona  licealistów. W ramach otrzęsin, zorganizowanych przez naszych kolegów z klasy IIa, przez niemal dwa tygodnie stawialiśmy czoła różnym zadaniom i próbom, lecz dopiero punkt kulminacyjny jakim były piątkowe zmagania wyłonił ostatecznych zwycięzców tej rywalizacji.

Pierwsza z konkurencji polegała na zjedzeniu jak największej ilości chrupek w określonym czasie. Trudno było wyłonić zwycięzcę, lecz doping zgromadzonej na auli publiczności był oszałamiający. Równie ekscytującym zadaniem było utworzenie jak najdłuższego łańcucha z ubrań, gdyż w jego wykonanie zaangażowali się nie tylko zawodnicy lecz również rozentuzjazmowana widownia. Kociaki musiały również zmierzyć się ze sobą podczas testu sprawdzającego wiedzę na temat naszej szkoły oraz w konkursie na najciekawszą przysięgę ślubowania.

Emocje sięgnęły jednak zenitu gdy przyszła pora na dwie finałowe konkurencje. Wszystkie klasy pierwsze z niecierpliwością oczekiwały na ten moment. Na początek zaskoczyła nas klasa Id, perfekcyjnym wykonaniem skomplikowanego układu tanecznego do piosenki Beyonce - "Single laydies". Później, równie fenomenalna 1c, mat fizy - 1a ze świetym "Call me maybe", 1b z dyskotekowym "Daddy cool" i klasy humanistyczne, 1e w piosence "Baby don't hurt me" oraz zafascynowana egzotycznymi rytmami - 1f. Konkurencja była na naprawdę wysokim poziomie , dlatego jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia...

Ostatnia i chyba budząca największe kontrowersje konkurencja polegała na wystawieniu na scenie własnej interpretacji wybranej bajki. Na wstępie mieliśmy okazję zobaczyć propozycję klasy Id - "Arielkę", która podbiła serca publiczności. Później klasa Ic z własną, wybuchową wersją "Atomówek", a następnie 1f w gangsterskiej interpretacji "Teletubies" oraz 1a z zakręconym "Kubusiem Puchatkiem". Po krótkiej przerwie na scenę wkroczyła klasa 1b prezentując "Piękną i bestię" oraz "Johnny Bravo", w wykonaniu klasy 1e.

Po długich i jakże wyczerpujących zmaganiach jury w końcu ogłosiło upragniony werdykt. Wywalczone, trzecie miejsce zajęła klasa biologiczno-chemiczna -  1d. Na podium uplasowały się również dwie klasy matematyczno-fizyczne: na drugim miejscu klasa 1b i na zaszczytnym, pierwszym miejscu klasa 1a.

Do zobaczenia za rok!

Aleksandra Marzec

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ