W dniach 3-4 czerwca 2016r żeńska reprezentacja naszej szkoły wystartowała w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

W pierwszym dniu dziewczęta rozegrały dwa mecze grupowe. Najpierw bez większych problemów pokonały drużynę z Kostrzyna nad Odrą (3:0). Następnie zmierzyły się z przeciwniczkami ze Szczecina. Okazały się one bardzo silną drużyną, jednak ostatecznie to Chrobrzanki zwyciężyły 3:2. Już wtedy były pewne awansu do strefy medalowej, ale zapowiadały walkę o pierwsze miejsce w grupie.

I właśnie meczem z zespołem z Krosna rozpoczął się drugi dzień Mistrzostw. Po bardzo zaciętej walce nasze reprezentantki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce w grupie. W walce o finał znów musiały zmierzyć się z drużyną XXXII LO w Łodzi (ostatecznymi zwyciężczyniami zawodów). Mimo usilnych starań zostały pokonane (0:3). Nie mogły, co prawda, walczyć już o Mistrzostwo Polski, ale ich doskonała dyspozycja i wola walki doprowadziły je do III MIEJSCA W POLSCE!

Jest to największy sportowy sukces reprezentacji „Chrobrego” w tym roku oraz pierwsze w historii szkoły podium Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym!