Dnia 14 listopada 2017r. w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.

Podczas akademii mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze elementy historii Polski ostatnich trzech stuleci, usłyszeć o dążeniach Polaków do odzyskania wolności, a także wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zarówno solistów, jak i zdolnego szkolnego chóru. Podczas jubileuszu mieliśmy również przyjemność gościć w progach naszego liceum byłego prezesa piotrkowskiego oddziału PTTK i przewodnika po województwie łódzkim pana Pawła Kendrę, który przybliżył nam m.in. historię Piotrkowa z czasów zaborów i zasłużone postaci wywodzące się z naszego miasta.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni w szkolnej auli zaśpiewali polską pieśń Pierwsza Brygada.

 

Agata Olewińska, kl 1e

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ