Wystawę zdjęć i dokumentów pt. "Dla Ciebie Polsko, dla Twojej Wolności i Chwały" w ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego można oglądać w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Piotrkowie. Ekspozycja przedstawia zdjęcia i dokumenty związane z udziałem mieszkańców Piotrkowa w powstaniu.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Christiani, otwarcia dokonała wiceprezes Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska i dyrektor I LO w Piotrkowie Henryk Michalski.

Zapraszam do oglądania wystawy uczniów innych piotrkowskich szkół, mówi Henryk Michalski dyrektor I LO. Zapoznanie się z ekspozycją pozwoli poszerzyć wiedzę o Powstaniu Styczniowym i spojrzeć na nie inaczej, szerzej niż opisywane jest w podręcznikach. Na zdjęciach można oglądać można m.in. tłumy ludzi w 1915 roku, gdy na Starym Cmentarzu postawiono krzyż, to jest obraz powstania w Piotrkowie

W ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego w Piotrkowie obejrzeć także wystawę plenerową „Powstanie Styczniowe 1863-1864. Dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim”. Ekspozycję można oglądać do kwietnia 2023 roku.

Żródło: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.plpiotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ