15 marca odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu krajoznawczo-językowego „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznej IX edycji konkursu była Szwajcaria. Uczestnicy z klas pierwszych, drugich i trzecich dobrani w trzyosobowe zespoły rozwiązywali obszerny, ale urozmaicony test zawierający zadania z zakresu kultury, geografii oraz historii tego kraju. Najlepszy wynik (77 punktów) uzyskał zespół z klasy 1b w składzie: Maja Kielanowska, Małgorzata Sztandar oraz Bartosz Koprek. Na drugim miejscu (64 pkt) uplasował się zespół z klasy 1d (Anna Ostrowska, Weronika Sowa, Adam Głowacki) oraz na trzecim (53 pkt) zespół mieszany (Joanna Banaszczyk z 1c oraz Igor Olejnik z 1b).

Zwycięska drużyna z klasy 1b została zakwalifikowana do II etapu, który odbył się 19 kwietnia
w Łodzi. W II etapie wzięło udział 35 zespołów z całego okręgu łódzkiego. Nasza reprezentacja chociaż osłabiona - ponieważ pojechały tylko Maja i Małgorzata - walczyła jednak dzielnie i zdobyła aż ponad 60 % możliwych do uzyskania punktów. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom I etapu za udział i wyrażamy podziw dla wszechstronności zainteresowań! Wielkie brawa dla Mai oraz Małgorzaty za wiedzę, wytrwałość i zaangażowanie!

Jacek Kozłowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ