W nadchodzący piątek, 10.05.2024 r., będziemy gościć znamienitego absolwenta naszego liceum, p. Damiana Kasztelana. Przedstawi on wykład dla uczniów naszej szkoły, którego tematem będzie podejmowanie ryzyka w życiu, co wykładowca zilustruje m.in. na przykładzie kilku decyzji podjętych przez siebie.

 Od razu trzeba nadmienić, że bardzo istotnym aspektem działalności Damiana jest inwestowanie na giełdzie, o czym pisze on m.in. tak:

"Inwestuję na giełdzie od 11 lat. Zacząłem inwestować w 2013 i nie były to duże kwoty. W pierwszym roku zainwestowałem 11 tys. złotych, w drugim 14 tys. złotych. Było to około 1000zł zaoszczędzone miesięcznie, co dla wielu ludzi nie jest kwota niemożliwą do zaoszczędzenia. Ale procent składany robił swoje."

"Ważne jest zrozumienie, że inwestowanie działa jak kula śniegowa więc najważniejsze jest zrobienie z tego nawyku. Teraz mój portfel jest już dużo większy a wszystko dzięki temu, że kiedyś zacząłem z pierwszą transakcją i inwestowałem około 1000zł miesięcznie."

 "Z wykształcenia jestem inżynierem chociaż ostatnie kilka lat pracowałem w obszarze Data Science w firmie finansowej. Mój inżynierski sposób myślenia wpłynął na sposób mojego inwestowania. I dzięki temu, w przeciwieństwie do wielu ‘guru’ inwestowania, potrafię dostrzegać firmy, które zmieniają świat. Moje najlepsze inwestycje to właśnie spółki wzrostowe.
I właśnie taki styl inwestowania preferuję - długoterminowe inwestowanie w spółki wzrostowe. Dzięki czemu nie zajmuje mi to dużo czasu. Mój styl inwestowania łączy długoterminowe podejście Warrena Buffeta oraz skupienie na technologiach i szybko rosnących biznesach czyli podejście Petera Lyncha.";

"Nie jestem doradcą inwestycyjnym, dzielę się swoimi decyzjami inwestycyjnymi w moim prywatnym portfelu.".

Więcej możecie przeczytać na stronach projektu autorskiego Damiana Kasztelana "Inwestowanie 2.0":
https://www.tiktok.com/@damian.inwestowanie2.0
https://www.youtube.com/@Inwestowanie20/videos

Dla uzupełnienia warto wspomnieć, że Damian jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa. Pracował jako inżynier w Polsce, Francji i w Wielkiej Brytanii.

Od 2018 roku Damian rozpoczął pracę dla firm finansowych, najpierw jako analityk ryzyka w firmie "Nationwide Building Society" w Swindon, Wielka Brytania. Aktualnie Damian jest zatrudniony jako Specjalista ds. Walidacji Modeli (Model Validation Specialist) w firmie Virgin Money i pracuje zdalnie z Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Virgin Money jest to firma wchodząca w skład konsorcjum Virgin, którego właścicielem jest brytyjski wizjoner Richard Branson.

Bardzo nam miło, że Damian przyjął zaproszenie od społeczności Chrobrego, za co mu z tego miejsca dziękujemy.

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ