Rak - każdy zna to słowo. Choroba, o której nawet nie chcemy myśleć. A jednak jest...

Patryk Wysmyk to chłopiec, który od lat zmaga się z neuroblastomą, złośliwym nowotworem współczulnego układu nerwowego. Niestety jego guz rośnie.

Może kojarzycie go jeszcze ze Szkoły Podstawowej nr 12, a obesnie z TPS-u, być może z plakatów lub akcji charytatywnych, może ktoś zna go jeszcze z harcerstwa lub chodził do tego samego przedszkola. Obecnie ten dzielny Wojownik wraz z Rodziną oczekuje na niezwykle kosztowną terapię w Barcelonie, gdyż - po kolejnej wznowie choroby - w Polsce lekarze nie mogą mu pomóc.

Za zgodą Pana Dyrektora i po uzgodnieniu tego z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, na zbiórkę pieniędzy na leczenie Patryka przelana została suma 950 zł pozostała po grudniowej Szlachetnej Paczce w Chrobrym. Potrzeba 2000000 złotych, każda kwota stanowiąca wsparcie jest na wagę złota, bo choroba nie śpi i jak najszybciej trzeba rozpocząć terapię. Zbiórka funduszy prowadzona jest za pośrednictwem https://www.siepomaga.pl/patryk-wysmyk, może zamiast kupić baton ktoś zechciałby wesprzeć nastolatka? Można uczestniczyć w licytacjach w grupie Patryk Wysmyk 💗 mu wyślij na facebooku, wybrać się na piknik 9 października do Sulejowa, możliwości jest wiele, a uczniowie i pracownicy naszej szkoły już wielokrotnie pokazali, że są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Informacje na temat walki Patryka i jego Rodziny z nowotworem można znaleźć w mediach:
https://epiotrkow.pl/m/news/czytaj,49023
https://strefa.fm/programy/Faktograf,play,2780
https://sulejow24.com/wielki-piknik-charytatywny/
https://m.youtube.com/watch?v=-x7VH8UN8Do&feature=youtu.be (od 3:04 min)

Anna Magiera

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ