12 stycznia czworo uczniów naszego liceum wzięło udział w eliminacjach pisemnych etapu okręgowego XLV Olimpiady Historycznej. Ta część zawodów zakończyła się ogromnym sukcesem – wszyscy reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Łągwa 1e, Dawid Radziszewski 1a, Julia Węglarska 2a oraz Kamil Wojciechowski 1a awansowali do etapu ustnego, znajdując się w gronie 40 najlepszych historyków województwa łódzkiego. 23 stycznia uczniom przyszło zmierzyć się z odpowiedzią na trzy pytania: z historii zawartej w podstawie programowej, z wybranej przez siebie specjalności oraz z lektur konkursowych. Po zaciętych bojach w Instytucie Filozoficzno-Historycznym UŁ Dawid oraz Julia przekroczyli próg 80 punktów, który daje szansę na awans do etapu centralnego. Pozostaje nam trzymać kciuki za kwalifikację uczniów „Chrobrego" do finału OH.

Julia Węglarska 2a

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ