OPIS PROJEKTU:

W Polsce nie od dziś borykamy się z problemem bezpańskich psów, spacerujących bez właściciela po ulicy. Liczba schronisk dla zwierząt w naszym kraju stale rośnie. Liczba porzucanych czworonogów z roku na tak staje się coraz większa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużą odpowiedzialnością jest opieka nad zwierzęciem. Pupilowi trzeba zapewnić nie tylko jedzenie, dach nad głową czy zabawki - należy także go odpowiednio wychować i poświęcić mu czas. Widzimy ten problem i postanowiłyśmy zareagować!

Podczas etapu „REALIZACJA PROJEKTU” udało nam się przeprowadzić zbiórkę potrzebnych artykułów dla schroniska. Przeprowadziłyśmy także zajęcia dla dzieci z 4 przedszkoli. Zawierały one treści dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami. Bawiłyśmy się również z dziećmi w zgadywanie zwierząt po ich odgłosach czy krótkich rymowankach, a na zakończenie dzieci otrzymały naklejki i kolorowanki przedstawiające pupile.
Kolejnym naszym przedsięwzięciem była akcja "KOCYK", dzięki której schronisko otrzymało koc własnoręcznie uszyty przez uczniów naszej szkoły. Przede wszystkim każda z nas nauczyła się odpowiednio zarządzać projektem, dzielić między siebie zadania. Realizując projekt otworzyłyśmy się na innych ludzi i jeszcze lepiej poznałyśmy potrzeby czworonogów. W przyszłości planujemy dalej pomagać schronisku poprzez zbiórkę artykułów na jego rzecz. Co roku chciałybyśmy przeprowadzać zbiórkę karmy dla schroniska w naszej szkole. Oprócz tego chcemy przeprowadzić zajęcia dotyczące zwierząt w naszej klasie, aby polepszyć świadomość opieki nad zwierzętami w naszym najbliższym otoczeniu.

JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE?
Przede wszystkim każda z nas nauczyła się odpowiednio zarządzać projektem, dzielić między siebie zadania. Realizując projekt otworzyłyśmy się na innych ludzi i jeszcze lepiej poznałyśmy potrzeby czworonogów. W przyszłości planujemy dalej pomagać schronisku poprzez zbiórkę artykułów na jego rzecz. Co roku chciałybyśmy przeprowadzać zbiórkę karmy dla schroniska w naszej szkole. Oprócz tego chcemy przeprowadzić zajęcia dotyczące zwierząt w naszej klasie, aby polepszyć świadomość opieki nad zwierzętami w naszym najbliższym otoczeniu.

CO DLA MNIE OSOBIŚCIE OZNACZAŁO WZIĘCIE UDZIAŁU W OLIMPIADZIE „ZWOLNIENI Z TEORII”?
(wypowiedzi każdej z 7 uczestniczek tego Projektu):

Moim zdaniem wato wziąć udział w tej Olimpiadzie, gdyż przede wszystkim można komuś pomóc a po drugie dobrze się bawić i spróbować swoich sił w pracy w grupach. Uważam, że wzięcie udziału w tym projekcie społecznym pokazuje jak dużo możemy zrobić nawet w małym mieście. Uczy nas to wiary w siebie i w swój pomysł oraz aby zawsze dążyć do końca swojego pomysłu.
Weronika

Olimpiada to świetny sposób aby spotkać nowych ludzi, przeżyć wiele niezapomnianych chwil, oraz nauczyć się jak pokonywać różne trudności. Zdecydowanie polecam udział każdemu, który jest zainteresowany.
Michalina

Udział w olimpiadzie był dla mnie niesamowitą przygodą. To niezapomniane doświadczenie, które owszem, kosztowało cały zespół trochę pracy, ale myślę, że było warto! Nauczyłam się wielu rzeczy, nabrałam doświadczenia, a przy tym naprawdę dobrze się bawiłam. Z całego serca mogę polecić każdemu realizację własnego projektu społecznego!
Julka

Zawsze chciałam wziąć udział w takiej inicjatywie jak projekt społeczny, tym bardziej, że nasz był o tematyce zwierzęcej (kocham zwierzęta!). Nauczył mnie on wielu rzeczy m.in. pracy w zespole, kreatywności oraz zawierania nowych znajomości. Uważam, że każdy powinien spróbować wziąć w takim czymś udział, by móc się przekonać jak ciekawe i przydatne jest takie doświadczenie. Poza tym radość czerpana z pomocy innym jest niewyobrażalnie wielka.
Natalka

Udział w projekcie nauczył mnie cierpliwości, zawierania nowych znajomości oraz tego, aby zawsze dążyć do celu pomimo pojawiających się na naszej drodze trudności. Udział w olimpiadzie był wspaniałą przygodą. Jak najbardziej polecam wziąć w niej udział.
Oliwia G.

Projekt, w którym wzięłam udział dużo mnie nauczył. Mogłam spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Według mnie każdy powinien poczuć, że pomóc można w każdym wieku o każdej porze.
Oliwia O.

Udział w olimpiadzie pomógł mi lepiej poznać osoby z mojego otoczenia oraz nauczyć się pracować w zespole. Choć nie zawsze wszystko wychodziło nam świetnie i za pierwszym razem uważam, że pomoc zwierzętom oraz praca z dziećmi były wspaniałą przygodą.
Olga

 

Jolanta Fogiel

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ